Vabljeni na srečanje in pogovor z Mileno in Evgenom
ZKP RTV Slovenija, RTV Slovenija – program Ars, Festival Borštnikovo srečanje, Beletrina in Pomurska akademska znanstvena unija vas vabimo, da se nam 10. junija ob 18. uri na Malem odru SNG Maribor pridružite na dogodku Odprta knjiga z Mileno in Evgenom, na katerem se bo o zvočnih biografijah naših priznanih gledaliških ustvarjalcev Milene Zupančič in Evgena Carja Kot bi Luna padla na Zemljo in Moja zgodba: samo norček misli, da ga morajo imeti vsi radi s protagonistoma pogovarjal urednik uredništva igranega programa na Radiu Slovenija Alen Jelen. Beseda pa ne bo tekla le o dveh res dragocenih knjigah, ampak tudi o vsem, kar imata Milena in Jeni rada in kar ju osrečuje, žalosti in izpolnjuje njuni z izkušnjami in ljubeznijo bogati življenji. Vstop je prost.
Avtor biografije Kot bi Luna padla na Zemljo Tadej Golob in Milena sta se v Milenini domači Bohinjski Beli začela sestajati in pogovarjati leta 2016. Takoj sta se strinjala, da to, kar počneta, ne sme biti kronološka biografija v smislu "najprej sem se rodila, potem se obiskovala osnovno šolo", a od tu naprej nista vedela, kako in kam. Potem pa je Milena nekega dne omenila, da gre skoraj vsak dan na pokopališče in da ji je tam lepo, – in potem jima je steklo. In sta začela uživati. Milena je namreč, tako pravi Tadej Golob, ob tem da je izjemna igralka in izjemna ženska, tudi prav poseben človeški original. Sama bi takim rekla z enim od številnih izrazov, ki jih je Tadej slišal prvič, "prava slika brez okvirja".
Osebno izpovedni roman, ki ga je avtor Evgen Car podnaslovil Samo norček misli, da ga morajo imeti vsi radi, je zgodba o optimizmu, naivnosti, zaupanju, minljivosti, drugačnosti, ljubezni, močni volji in veri, da se da marsikaj narediti, če se hoče. V njem nas Car popelje iz svojega rojstnega Dobrovnika po vmesnih postajah vse do Ljubljane, tamkajšnjih izzivov in preizkušenj ter nazaj do Dobrovnika k svoji trti, "/…/ v svojo zidanico k izviru in izvoru /…/ k svojemu naravnemu okolju /…/ kjer sem najbližje sebi in kjer sem lahko najbolj to, kar v resnici sem", kot je zapisal Jeni.